„Warsztaty teatralne”

Warsztaty dla dorosłych, to oferta dla firm, stowarzyszeń i szkół, które poszukują nowatorskich narzędzi do skuteczniejszej komunikacji i integracji pracowników.

Warsztaty teatralne dla dzieci

W trakcie zajęć dzieci pod kierownictwem aktora lalkarza budują prostą lalkę teatralną (kukiełkę lub pacynkę) wykorzystując najprostsze materiały. Aktor wprowadza uczestników do klasyfikacji lalek teatralnych, ilustrując je pokazem, rozdaniem materiałów stanowiących ich elementy składowe. Warsztaty kończą się zbudowaniem lalek przez uczestników oraz prezentacją i animacją ich na specjalnie przygotwanym parawanie.

Czas trwania- 2 godziny lekcyjne Zapewniamy materiały i narzędzia.

Warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej- „Sekrety techniki aktorskiej”

W trakcie zajęć koncentrujemy się na najważniejszych elementach techniki aktorskiej: mowie (werbalny środek ekspresji), analizie tekstu, organizacji sytuacji scenicznych, budowaniu postaci i jej wiarygodności.
Czas trwania uzależniony wielkością grupy.

Warsztaty dla firm

Warsztaty koncentrują się na najważniejszych elementach techniki aktorskiej: mowie (werbalny środek ekspresji), budowaniu i wyrażaniu emocji w grupie, organizacji sytuacji scenicznych. Uczestnicy zapoznają się również z technikami relaksowania ciała, właściwego używania aparatu mowy strun głosowych oraz będą zdolni uwolnić się od stresu blokującego wszelkie efektywne i kreatywne działania. Z zakresu techniki mowy dowiecie się jak poprzez praktyczne ćwiczenia kontrolować głos i jak nim operować, jak udoskonalić dykcję, słyszalność, ekspresję mowy i jej wiarygodność. Poprzez improwizację uczestnicy odkryją rolę otoczenia, jego wpływu na zachowania ludzkie reakcje i oraz nauczą się jak być przekonującym w działaniu. Improwizacje pomogą rozwinąć intuicję i wyobraźnię uczestników oraz stworzą grupie możliwość kreatywnej współpracy i wspólnej zabawy. Poznanie i stosowanie technik relaksu przydadzą się uczestnikom przed ważnymi wydarzeniami, powodującymi strach i tremę. Pomocna w sytuacjach życiowych okaże się także wiarygodna umiejętność przekonywania, analizowania, rozpoznawania reakcji i stosunków międzyludzkich.