Teatr Władca Lalek

to objazdowy teatr dla dzieci ze Słupska założony w 1997 r. przez aktorkę i reżyserkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się spektakle dla dzieci oraz edukacyjne i profilaktyczne przedstawienia dla dzieci starszych i młodzieży, a także małe formy teatralne przygotowane z myślą o dorosłych, kameralne przedstawienia oraz monodramy. W spektaklach podstawowym środkiem ekspresji jest lalka teatralna, ożywiana na wiele niekonwencjonalnych, a niekiedy nawet zaskakujących sposobów.

Teatr obecny jest na wielu festiwalach, przeglądach, festynach, piknikach, eventach z programami estradowymi przygotowanymi na zlecenie firm i galerii handlowych. Ponadto Władca Lalek organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy w projektach teatralnych realizowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku, domy kultury i szkoły.

Teatr ma charakter objazdowy, spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego. Najwierniejszą jego widownią są jednak dzieci i to z myślą o nich przygotowany jest repertuar. Obecnie znajduje się w nim osiem spektakli dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Bieżący repertuar teatru, możecie sprawdzić w zakładce Repertuar

Kierownik Artystyczny

Urszula Szydlik-Zielonka
aktorka, reżyser.

Absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie, od 1981 roku na scenie teatrów dramatycznych Gdyni, Szczecina, Lublina, Słupska. W 2004 roku wygrała plebiscyt na najpopularniejszą aktorkę lalkarza w Słupsku. Wyreżyserowała 14 spektakli wystawionych w Teatrze Władca Lalek. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia na scenie zawodowej i w amatorskim ruchu teatralnym.