„Słupski Chłopczyk”

Spektakl o przygodach chłopca z etykiety legendarnego przedwojennego sera, który rozsławił Słupsk w Europie.

Spektakl „Słupski Chłopczyk” powstał z okazji 10-lecia działalności naszego Teatru. Tym razem proponujemy Państwu na wskroś autorskie widowisko, przy tworzeniu którego współpracowali ze sobą: Urszula Szydlik-Zielonka (aktorka, reżyser oraz producentka spektaklu), Przemysław Sysojew-Osiński (kompozytor) oraz Przemysław Laskowski (aktor, a także autor scenografii i scenariusza).

Fabułę naszego przedstawienia osnuliśmy wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki.

Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w naszym kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jeśli wiec, macie Państwo ochotę na blisko godzinna zabawę, połączoną z odrobiną historii naszego regionu, to jeszcze raz serdecznie polecamy to widowisko.

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia i scenariusz:Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka,Przemysław Laskowski

premiera sierpień 2007

Czas trwania spektaklu 55 minut