Kategoria oferty: Scena dla dorosłych

  • Komedia „Ogród miłości”

    Komedia „Ogród miłości”

    „Ogród miłości” – najnowsza komedia Teatru Władca Lalek to prawdziwa uczta dla duszy i serca! Pełna błyskotliwego humoru, inteligentnych dialogów, rozbrajających skeczy i nastrojowych piosenek – ten spektakl rozbawi Cię do łez i poruszy do głębi.

    🎭 Spotkanie dojrzałej kobiety i młodego mężczyzny staje się punktem wyjścia do lekkiej, ale celnej opowieści o tym, co w relacjach damsko-męskich śmieszy, boli, zaskakuje i zachwyca. Aktorzy z humorem i wdziękiem odkrywają przed widzami świat uczuć – pełen wzlotów, nieporozumień i… miłosnych niespodzianek.

    🎶 Inspirowany klimatem przedwojennych kabaretów literackich, spektakl oddaje hołd pięknu słowa i klasycznej elegancji scenicznej. „Ogród miłości” to roztańczona, rozśpiewana podróż przez zakamarki ludzkich serc – z przymrużeniem oka i dużą dawką scenicznej magii.

  • „Vendetta ala Kobietta”

    „Vendetta ala Kobietta”

    To idealna propozycja zarówno na scenę jak i estradę kawiarnianą.

    Spektakl Vendetta ala Kobietta to idealna propozycja zarówno na scenę jak i estradę kawiarnianą. Zawiera spory ładunek satyry, podanej – co ostatnio jest coraz rzadsze – w sposób wyjątkowo kulturalny. Zabawne perypetie dwóch kobiet stanowią kanwę dla próby rozwiązania odwiecznych problemów damsko-męskich. Wyrafinowana stylistyka, oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne – to właśnie znajdziecie w naszym spektaklu. A wszystko to na bazie znakomitych tekstów klasyków polskiego kabaretu. Frywolne kuplety, melodramatyczne recytacje oraz piosenka literacka – całość podana w idealnych proporcjach. Vendetta ala Kobietta to udany melanż kabaretu z teatrem. Zapraszamy wszystkich spragnionych godziwej rozrywki w atmosferze kulturalnej zabawy !!!

  • „Nie tylko dla siebie”

    „Nie tylko dla siebie”

    Monodram autorstwa Barbary Nativi.

    „Przedstawienie o pamięci i wspomnieniach, także tych niezgodnych z prawdą. To znaczy o tym, czym w istocie jest pamięć – zarówno ta historyczna, jak i indywidualna”. Tak Barbara Nativi streściła swój dramat w wywiadzie, który reżyser Pierre Nosari zamieścił na swojej stronie internetowej.

    Sztuka została napisana dla zaprzyjaźnionej z pisarką aktorki Renaty Palminello. Oparta jest na kanwie bardzo osobistych zwierzeń aktorki, pisanie sztuki, a potem granie jej stało się rodzajem terapii dal Renaty Palminello. Dla Barbary Nativi zresztą też: w tekście znalazły się echa doświadczeń pisarki, której towarzysz życia walczył z rakiem.

    Najpierw powstał tytuł – chodziło o podkreślenie, że nie będzie to kolejny manifest na temat AIDS, ale opowieść istotna także dla tych widzów, którzy nigdy nie zetkną się z chorymi zarażonymi wirusem HIV. Żeby uniknąć zarzutu dosłowności Barbara Nativi zdecydowała się nadać dramatowi formę białego wiersza. Sztuka pisania jest potocznym językiem, ale sposób dzielenia wersów nadaje jej formę otwartą, umożliwia rozmaite interpretacje.